DİJİTAL REKLAM YÖNETİMİ
service-grid
REKLAM YÖNETİMİ

Reklam yönetimi; bir işletme, marka ile ilgili yapılan reklam ve pazarlama stratejisine verilen isimdir. Reklam yönetimi konusunda profesyonel olan kişilerden destek alınması gereklidir. Reklam yönetimi konusunda; reklamların verimli olduğu kadar, maliyetinin de az olmasına özen gösterilmesi gereklidir.


Adwords Yönetimi Nedir?


Adwords; Google’ın hizmetlerinden biridir. Reklam ağı hizmetidir. Kişilerin görüntülü veya yazılı bir şekilde reklam vererek görünürlüklerini arttırmalarını sağlamaktadır. Kişilere verilen reklama tıklama başına bir fiyat çıkartılması şeklinde çalışmaktadır. Bu sistemi kullanan kişilerin Adwords yönetimi konusunda donanımlı olması gereklidir. Çünkü Adwords yönetiminin nasıl yapılması gerektiğinin bilinmesi durumunda; çok daha az para harcanarak, reklamların daha profesyonel bir şekilde optimize edilmesi ve öne çıkartılması mümkündür. Reklamların sürekli izlenebilecek şekilde ayarlanması gereklidir ve bu yüzden reklamların boyutları, eğer video iseler kaç dakika oldukları, görsel iseler hangi renklerin kullanıldığı, kişiye verilmek istenen mesajın kaçıncı saniyede verildiği, reklamın hangi sitelerde yer aldığı önemlidir. Bu noktaların ayarlanması işlemi ise Adwords yönetimi ile yapılmaktadır ve bununla ilgili yetkili kişilerden destek alınmaktadır.


Sosyal Medya Reklamcılığı Nedir?


Sosyal medya reklamcılığı; Facebook, Twitter, LinkedIn gibi sosyal platformlar üzerinden ilgili markanın dikkat çekici bir şekilde yansıtılarak reklamının yapılması işlemidir. Gelişen teknoloji ile birlikte; insanlar sosyal medyada oldukça fazla zaman harcamaktadırlar ve dolayısı ile sosyal medyada karşılarına çıkan içeriklerdeki gönderileri değerlendirmektedirler. Bu durumda kişilerin üzerinde, sosyal medyada gezinirken sayfanın kenarlarında çıkan reklamlar kadar; sosyal medya hesaplarının yaptıkları reklamcılık faaliyetleri de etkili olmaktadır. Sosyal medya reklamcılığı yapabilmek için; öncelikle kişinin hedef kitlesini belirlemesi gereklidir. Ayrıca oldukça doğal, abartıdan uzak ve kişilerin ilgisini çekebilecek bir reklam görselinin veya metnin hazırlanması gereklidir. Reklamcılık sektöründeki geri dönüş oranlarına bakıldığında; kişilerin sosyal medyadan aldıkları geri dönüşlerin oranı, basılı herhangi bir reklam faaliyetine göre daha fazladır.


Sosyal Medya Reklamcılığının Faydaları Nelerdir?


Sosyal medya reklamcılığının faydaları şu şekildedir:


Kişinin doğru hedef kitlesinin analizini daha kolay yapabilmesini ve doğru zamanlama ile hedef kitlesine reklamı göstereceği zamanı kendisinin daha rahat ayarlayabilmesini sağlamaktadır. Ayrıca kişinin reklam gösterimlerinde ani müdahaleler yapabilme şansını da daha fazla arttırmaktadır.

Kampanya ile ilgili yorumları ve söylemleri kişilerin daha organik bir şekilde görebilmesini ve benimseyebilmesini sağlamaktadır. Kişinin kampanya ile ilgili etkili görsellere ve metinlere daha hızlı ulaşabilmesini sağlamaktadır.

Reklam kampanyasının geri dönüşleri ile ilgili daha derin analizlerin yapılabilmesini ve bu analizlerin daha kolay bir şekilde raporlanabilmesini sağlamaktadır. Ayrıca reklam kampanyasına yapılan yorumlar; bir sonraki kampanya için de uygun zemini oluşturmaktadır. Kişinin reklam kampanyalarında dikkat etmesi ve geliştirmesi gereken noktaları tespit edebilmesinin yanı sıra, hedef kitlesinin gerçek beklentisini de daha rahat anlayabilmesini sağlamaktadır.

Sosyal Medya Reklamlarının Yönetiminde Neler Yapılmalıdır?

Sosyal medya reklamlarının yönetiminde yapılması gerekenler şunlardır:

  1. Kişilerin reklamlarının öne çıkmasını sağlamaları gereklidir.
  2. Kişilerin sosyal medya hesaplarının tanınmışlıklarını arttırmaları gereklidir. Bu aynı zamanda marka bilinirliklerini de arttırmaktadır.
  3. Firmaların sosyal medya hesaplarının sayfalarını aktif bir şekilde kullanmaları ve müşterilere daha erişilebilir gözükmeleri güvenilirliklerini arttırmaktadır.
  4. Sosyal medya hesapları aracılığı ile kişileri; markaları ile ilgili sayfalara yönlendirmeleri gereklidir.
  5. Sosyal medya hesaplarında çeşitli anketler düzenlemeleri, markalarını anlatan videolar ve görseller paylaşmaları gereklidir.
  6. Sosyal medya hesapları üzerinden etkinlikler yaparak, kişilerin sempatilerini kazanmaları gereklidir.
  7. Kendilerine özel hedef kitleler oluşturmaları gereklidir. Dinamik ürün reklamları oluşturarak internet sitelerindeki dönüşümde bir artış sağlamaları gereklidir.

REKLAM YÖNETİMİ

Teklif Al0 +
MÜŞTERİ
0 +
YAZILIM
0 +
AKTİF SİTE
0 +
TECRÜBE

Farklı proje veya sektörde misin?

Listelenen ürünlerimiz arasında sektörünüze uygun hizmet bulamadınız mı?

Teklif Al