Web Sitenizde Satışları Arttırmanın İpuçları | EvrimSoft
blog-grid
Web Sitenizde Satışları Arttırmanın İpuçları

Web Sitenizde Satışları Arttırmanın İpuçları


Günümüzde birçok firma dijital ekonomi sektörünün yaygınlaşması nedeniyle işlerinin büyük bir kısmını ve bazen neredeyse tamamını internete taşımaktadır.


Bir firmanın işini tamamen internet ortamına taşımaya karar vermesi radikal düşünce olduğu için çok ciddi planlamalar gerektirmektedir. Diğer taraftan bu kararı almaya hazır olmayan firmalar için öncelikle web sitelerini oluşturmak ve bu siteyi doğru bir şekilde yönetmek iyi bir başlangıç olabilir.


Peki web sitelerinde başarılı olmak için site gerçekten doğru bir şekilde yönetilmekte midir? Web sitesinde başarılı olmak ve satışları artırmak için gereken yollardan bazıları şunlardır:


- Sağlam bir alt yapı

Web üzerinden ticaret sağlayan firmaların siteleri 7/24 ulaşılabilmelidir. İnternet müşterileri teknik sorunlar yaşayan web sitelerine karşı son derece olumsuz yaklaşmakta. Hatta bu müşterilerin yarısından çoğu ana sayfanın yüklenmesi 3 saniyeyi geçen bir web sitesini tekrar geri gelmemek üzere terk etmektedirler. Sağlam bir alt yapı kurularak web sitesinin her zaman hızlı bir şekilde yükleneceğini ve her zaman erişebileceğini müşteriye garanti etmek son derece önemlidir.


- Kullanıcı yorumlarına yer vermek

Sanal ticarette müşterinin olumlu karar vermesini sağlayan önemli bir unsur da o siteyi kullanan diğer kullanıcıların yorumlarıdır. Sunulan ürün veya hizmetleri daha önce kullanan müşterilerin yorumlarına web sitesinde yer verilirse, potansiyel müşterilerin satın alma kararları olumlu yönde etkilenecektir.


- Video içeriklere yer vermek

Siteme nasıl daha çok müşteri çekebilirim diye düşünen firma sahipleri için video, müşterinin ilgisini çekmesiyle birlikte arama motorunda bulunabilirlik konusunda da avantaj sağlar. Ürün tanıtım ve kullanım videoları veya müşterilerin yorumlarını içeren videolar web sitesinin etkisini ve satışlarını artıracaktır.


- Mobil kullanıcılar

. Günümüzde artık mobil cihazlardan en sağlıklı şekilde görüntülenmesi sağlanacak şekilde hazırlanamayan web siteleri müşterileri kaçırmaktadır. Bu yüzden web sitesin mobil cihazlara uyumlu bir şekilde tasarlanmış olması, mobil kullanıcılara alışveriş fırsatı sağlaması açısından çok önemlidir.


- Uluslararası düşünmek

Firmalar genel olarak yurt içini hedeflemiş olsa da uluslararası pazarları hesaba katmakta fayda var. Web sitesi farklı ülkelerden ziyaretçilerin kendi dillerinde sunum bulacağı şekilde tasarlanırsa satışlar da beklentilerin üzerine çıkabilir. E-ticarette nasıl başarılı olunur konusunda bunlar önemli ipuçlarıdır.


0 +
MÜŞTERİ
0 +
YAZILIM
0 +
AKTİF SİTE
0 +
TECRÜBE

Farklı proje veya sektörde misin?

Listelenen ürünlerimiz arasında sektörünüze uygun hizmet bulamadınız mı?

Teklif Al